Warsztaty Skalny Fighter
Skalny Fighter Szczytna
Szkolenie ma na celu rozpoczęcie drogi do stania się SKALNYM FIGHTER’em. Trening mentalny obok fizycznego i techniczno – taktycznego odgrywa we wspinaniu jedną z kluczowych ról. Ćwiczenia i techniki trenowane podczas warsztatów pozwolą na otwarte, nastawione na walkę do samego TOPu wspinanie. Tak by nie odpuszczać, gdy jest szansa sięgnąć po realizację wspinaczkowego celu. Obawy przed wspinaczkowymi lotami zejdą na odległy plan, ponieważ uczestnicy będą wiedzieć jak przejąć nad nimi kontrolę.
Trenujemy w oparciu o: wiedzę z zakresu psychologii sportu, badania psychologiczne z udziałem osób wspinających się, doświadczenie zawodowe w pracy ze wspinaczami,
Trening mentalny we wspinaniu będziemy realizować wg programu:
Blok I
- Techniki pozwalające na przełamanie chęci odpuszczenia na drodze, gdy jest szansa zawalczyć oraz sposoby radzenia sobie z frustracją w przypadku niepowodzenia.
- Posługiwanie się technikami kontroli emocji, opanowanie obaw przed ewentualnym odpadnięciem i lotem oraz przed niepowodzeniem, zarówno przed samym wspinaniem oraz podczas wspinania. Emocje towarzyszą naszemu wspinaniu, a umiejętność ich wykorzystywania pozwala wspinanie z większą swobodą i pewnością siebie.
Blok II
- Wykorzystywanie własnego dialogu do wspierania siebie przed i podczas wspinania. Dlaczego to jest tak ważne? Ponieważ, gdy zaplanujemy swój dialog na aktywne wspieranie siebie, staje on po naszej stronie, a prawdopodobieństwo przejścia trudności się zwiększa.
- Koncentrację i uważność. W jakim celu? Wszelkie rozpraszacze, typu hałas, wiatr, ale również nasze myśli wpływają na nasze wspinaczkowe nastawienie. Umiejętności koncentrowania się pozwalają na oderwanie od rozpraszaczy, uważność natomiast pozwala na dystans od tego co nas stresuje i zwiększa naszą wspinaczkową świadomość. Liczy się tylko wspinaczkowe TU i TERAZ i droga do wspinaczkowego FLOW.
Blok III
- Analizowanie spostrzeżenia i budowane świadomości mentalnej sfery towarzyszącej wspinaniu. To ważna umiejętność, bowiem wiele z tego co się dzieje we wspinaniu dotyka przekonań, założonego z góry nastawienia, pewności siebie. To jest element warsztatów, który z opinii uczestników jest równie ważny jak pozostałe.
- Na warsztatach NIE ćwiczymy lotów – pracujemy w innych obszarach, które generują zupełnie inne obawy we wspinaniu, a które w dużej mierze są określane, jako obawy przed lotem i odpadnięciem. W sytuacji społecznej, jaką są warsztaty, z osobami których nie znamy trening lotów powoduje, że otwartość wspinania spada. Pracujemy nad trwałą zmianą w sferze mentalnej wspinania.
Blok IV
KONSULTACJE INDYWIDUALNETrening realizujemy w warunkach wspinaczkowych, jest dużo praktyki i wskazówek jak zaadaptować techniki do treningu i wspinania. Wszystko po to, by Wasze wspinanie było nastawione na WYZWANIA. Prosimy, by uczestnicy mieli ze sobą długopisy i podkładki do pisania. Na początku jest krótki wstęp teoretyczny, następnie praca praktyczna w trakcie wspinania, poprzedzona solidną rozgrzewką, prosimy o zabranie własnego sprzętu wspinaczkowego.
Warsztaty odbywają się w dniach 24-25.08.2024 w skałach w okolicy Szczytnej (Szczytnik i Toczek) lub na Wrocławskim Eigerze w przypadku niepogody. Zajęcia są dwudniowe i trwają w godzinach 9-14. Są przeznaczone dla osób, które prowadzą drogi ubezpieczone od V w górę (bez ograniczeń, techniki pomagają w rozwoju umiejętności mentalnych na każdym poziomie wspinania). Uczestnicy oświadczają, że są stanie zagwarantować bezpieczeństwo własne, jak również partnerowi i zapis na warsztaty potwierdza powyższe umiejętności. Organizator nie zapewnia ubezpieczenia NNW, uczestnicy powinni je zapewnić we własnym zakresie. Uczestnik zapewnia, że jest świadom ryzyka wynikającego z uprawiania wspinaczki i zapisem na warsztat to potwierdza.
Opłata za uczestnictwo to 600 zł/osoba. W przypadku zapisu w dwuosobowym zespole uczestnicy uzyskują dodatkowe 10% rabatu od ceny wyjściowej niezależnie od terminu zapisu. W przypadku warsztatów na sztucznej ścianie Uczestnicy, poza opłatą za uczestnictwo wnoszą opłatę za wejście na ścianę wg. cennika obiektu. Maksymalna ilość uczestników w skałach to 10 osób, minimalna to 6 osób. Zapis potwierdzony zostanie po przelaniu opłaty za uczestnictwo na rachunek: 11 1140 2004 0000 3102 7629 9960.
ZAPISY NA DOLE STRONY