Łukasz Gruszczyński

Kim jestem

Pracuję jako psycholog sportu oraz trener przygotowania mentalnego w sporcie. Moim celem jest systematyczne i regularne wzmacnianie umiejętności i kompetencji mentalnych sportowców.

Prowadzę treningi mentalne dla sportowców  indywidualne oraz grupowe dla juniorów oraz seniorów. Realizuję konsultacje dla rodziców sportowców oraz trenerów, a także sesje relaksacyjne.

Jestem również certyfikowanym trenerem biofeedback GSR VERIM urządzenia, z którego pomocą prowadzę ze sportowcami treningi uważności, relaksacji, koncentracji i kontroli stresu. Jako trener przygotowania mentalnego uważam, że jest to świetne narzędzie do systematycznych treningów.

 Z zamiłowania od 17 lat uprawiam wspinaczkę sportową, która pozwala doświadczać wielu wspaniałych wrażeń. Jestem instruktorem wspinaczki sportowej, a wspinanie często wykorzystuję w treningu mentalnym sportowców różnych dyscyplin. Pozwala ono na budowanie większej świadomości siebie, rozwinięcie pracy z emocjami, co w sporcie ma ogromne znaczenie.

Opinie klientów

Zadowoleni klienci to największa zawodowa satysfakcja.

„Zajęcia z Łukaszem są bezcenne. Łukasz jako osoba emanuje spokojem i pozytywną energią. Przekłada się to na dobre samopoczucie podczas zajęć. Dodatkowo, ogrom wiedzy i doświadczenia sprawiają, że czuję się, że jestem w dobrych rękach. Podczas cyklu zajęć nauczyłam się panować nad sobą i kontrolować emocje. Okiełznałam energię. Nauczyłam się tego, sama jestem w szoku! Z paraliżującego strachu przed zrobieniem balda w skałach po operacji rekonstrukcji kolana, do płynnego i spokojnego wyjścia na górę skały. Niesamowite! Kiedy przypominam sobie tą chwilę mam w łzy w oczach. Łukasz daje narzędzia, pokazuje techniki, wykorzystujemy to podczas wspinania i jesteśmy spokojniejsi, potrafimy bardziej się skupić i czerpać jeszcze więcej radości ze wspinu. Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na te zajęcia. Jestem również bardzo wdzięczna Łukaszowi, za Jego podejście i to, że dzieli się z nami swoim doświadczeniem i wiedzą abyśmy mogli być lepsi w tym co kochamy robić..”

Kasia

Wspinaczka

„Ćwiczenia super działają  Już na pierwszych zajęciach po ich wprowadzeniu cała grupa weszła na poziom wyżej. A jacy podbudowani wrócili do domu, to szok.”

Wojomir Gierańczyk

Mentalna strefa wspinania, szczególnie w moim przypadku, jest kluczowa w dalszym wspinaczkowym rozwoju. Muszę włożyć ogrom wysiłku, by przekroczyć tę magiczną granicę. Jestem niezwykle dumna, że sukcesywnie, krok po kroku, pracując nad tym najważniejszym mięśniem wspinacza, jakim jest mózg- realizuję się wspinaczkowo i czuję prawdziwą radość z wspinaczkowych eksploracji.

Są oczywiście wzloty i upadki, ale uzbierałam już takie podstawy, by w końcu uwierzyć w siebie. Nawet w tych gorszych chwilach, staram się nie tracić nadziei i po prostu lubić siebie niezależnie od okoliczności.
Warto głośno mówić, szczególnie w tak „hardym” środowisku, że każdy ma swojego stracha. Właśnie najpiękniejsze w tym jest to, że mimo niego, napieramy do przodu. Albo do góry. Tutaj ogromne podziękowania dla Łukasza

Gosia

Wspinaczka

Secured By miniOrange